OUTSTANDING ATHLETE AWARDS BY YEAR

2023-2024 Amani Wilson ’24 & Justin Diniz ’24
2022-2023 Trent Toole ’23
2021-2022 Evan Johnson ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Connor Cosand ’21
2018-2019 Alex Murray ’19
2017-2018 Ben Mudd ’18
2016-2017 Will Lansbury ’17
2015-2016 Read Reynolds ’16
2014-2015 Jeff Davi ’15
2013-2014 Drew Miller ’14
2012-2013 Clayton Archer ’13 & John Jackson ’13
2011-2012 Clayton Archer ’13
2010-2011 Jeffrey Goodman ’11
2009-2010 Jeffrey Goodman ’11
2008-2009 Adam Merry ’09
2007-2008 Daniel Hyun ’08, Charles Moffett ’08, & William Perocchi ’08
2006-2007 Cooper Kehoe ’07
2005-2006 Jonathan Post ’06 & Richard Storkan ’06
2004-2005 Ashton Clarke ’05
2003-2004 Sean Conners
2002-2003 James Staples ’03
2001-2002 James Staples ’03
2000-2001 Kristofer Bonifas ’01
1999-2000 Kristofer Bonifas ’01
1998-1999 Sal Palma ’99 & Paul Simonsen ’99
1997-1998 Bubba Beyah ’98
1996-1997 Julio Carta ’97
1995-1996 Michael Bennett ’96
1994-1995 Michael Prowell ’95
1993-1994 Thomas Orradre ’94
1992-1993 Thomas Orradre ’94
1991-1992 Wes Olney ’92
1990-1991 Duane Thomas ’91
1989-1990 Brian Bajari ’90
1988-1989 Jason Heard ’89
1987-1988 John Ward ’88
1986-1987 Jon McManus ’87
1985-1986 Paul Fanoe ’86
1984-1985 Steve Price ’85
1983-1984 Steve Price ’85
1982-1983 Sherman Ratliff ’83
1981-1982 David Crabill ’82
1980-1981 David Drummond ’81
1979-1980 Roosavelt Travis ’79
1978-1979 Roosavelt Travis ’79
1977-1978 Bruce Hacking ’77
1976-1977 Phil Wilhite ’76
1975-1976 Mark Brown
1974-1975 Kelly Francis
1973-1974 Jon Elliott ’73
1972-1973 Steve Powers ’72
2023-2024 Taylor Onitsuka ’24
2022-2023 Sydney Clymo ’23
2021-2022 Ava Edwards ’25
2020-2021 NA
2019-2020 Audrey Goldsmith ’20
2018-2019 Kat Hewitt ’19
2017-2018 Taylure Craven ’20
2016-2017 Morgan Tade ’17
2015-2016 Morgan Tade ’17
2014-2015 Morgan Tade ’17
2013-2014 Pauva Tulau ’14
2012-2013 Puava Tulau ’14
2011-2012 Puava Tulau ’14
2010-2011 Charlotte Vetter ’11
2009-2010 Charlotte Vetter ’11 & Patricia Cava ’10
2008-2009 Patricia Cava ’10
2007-2008 Ellen Winston ’08
2006-2007 Caroline Main ’08
2005-2006 Kelsey Hyche ’07
2004-2005 Allison Jones ’05
2003-2004 Katherine Cava ’04
2002-2003 Katherine Cava ’04
2001-2002 Janessa Wells ’02
2000-2001 Louise Yu ’01
1999-2000 Celia Zisman ’00
1998-1999 Vichuda Wuwong ’99
1997-1998 Anne Turner ’98
1996-1997 Abigail Gillfillan ’97
1995-1996 Rebecca Sampson ’96
1994-1995 Rebecca Sampson ’96
1993-1994 Justine Descollonges ’94
1992-1993 Claire Huntington ’95
1991-1992 Christine Nam ’92
1990-1991 Christa Letzinger ’91
1989-1990 Christa Letzinger ’91
1988-1989 Christa Letzinger ’91
1987-1988 Kelly Pfaff ’88
1986-1987 Caroline McNamara ’87
1985-1986 Laura Cohen ’86
1984-1985 Cam Watkins ’85 & Sharon Sheffield ’85
1983-1984 Patrice Bower ’84, Kristen Yamanishi ’83, & Siri Espedal ’83
1982-1983 Veronica Ware ’82
1981-1982 Shelli Rusconi ’81
1980-1981 Shelli Rusconi ’81 & Patty Weitzel ’80
2023-2024 Amy Rong ’25
2022-2023 Lydia Yu ’23
2021-2022 Gabby Torres ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Gabby Torres ’22
2018-2019 Anna Watson ’21
2017-2018 Anna Watson ’21
2016-2017 Lynette Dang ’17
2015-2016 Mia Perry ’16
2014-2015 Charlotte Bairey ’16
2013-2014 Sarah Pokelwaldt ’16
2012-2013 Anna Wilcoxon ’13
2011-2012 Carolyn Bruckmann ’12
2010-2011 Vilma Laitinen ’11
2009-2010 Carolyn Bruckmann ’12
2008-2009 Anne Lee ’09
2007-2008 Annie Lee ’09
2006-2007 Andrea Wang ’07
2005-2006 Andrea Wang ’07
2004-2005 Kana Imuta ’05
2003-2004 Amanda Berry ’05
2002-2003 Kelli Okuji ’06
2001-2002 Jessica Rodriguez ’05
2000-2001 Ashley Hallock ’01
1999-2000 Kristen Thomas ’00
1998-1999 Annie Lead
1997-1998 Stephanie Stuart ’98
1996-1997 Erin Miller ’97
1995-1996 Erin Miller ’97
1994-1995 Erin Miller ’97
1993-1994 Erin Miller ’97
1992-1993 Teagan Firth ’96
1991-1992 Megan Driscoll ’93
1990-1991 Jennifer Curtis ’91 & Sarah Hamilton ’91
1989-1990 Nicole Dauphine ’90
1988-1989 Sarah Hamilton ’91
1987-1988 Nicole Dauphine ’90
1986-1987 Claire Clark ’88
1985-1986 Lynn Bohlman ’88
1984-1985 Charlotte Kwon ’85
1983-1984 Kathryn McGuire ’84
1982-1983 Charlottle Kwon ’85
1981-1982 Carol Cunningham
1980-1981 Stephanie Adams
1979-1980 Laurie Lash
2023-2024 Marcus Finley ’25
2022-2023 Ale De Leo ’25
2021-2022 John Puka ’22
2020-2021 NA
2019-2020 John Puka ’22
2018-2019 Chisang Moon ’19
2017-2018 Nathan Ma ’18
2016-2017 Jacob Wang ’17
2015-2016 Ryan Zhao ’17
2014-2015 Chapman Caddell ’16
2013-2014 Jihoon Han ’15
2012-2013 Bryan Louie
2011-2012 Andreas Spanos ’12
2010-2011 James Silvestri ’11
2009-2010 James Silvestri ’11
2008-2009 Sam Wilcoxon ’10
2007-2008 Andre LaMothe ’08
2006-2007 Andre LaMothe ’08
2005-2006 Andre LaMothe ’08
2004-2005 Gabriel LaMothe ’05
2003-2004 Gabriel LaMothe ’05
2002-2003 Gabriel LaMothe ’05
2001-2002 Andrew Lawrence ’03
2000-2001 Andrew Lawrence ’03
1999-2000 Andrew Lawrence ’03
1998-1999 Tyson Curtis ’99
1997-1998 Tyson Curtis ’99
1996-1997 Tyson Curtis ’99
1995-1996 Reuben Cha ’96
1994-1995 Peter West ’95
1993-1994 Peter West ’95
1992-1993 Kevin Clugage ’93
1991-1992 Aengus Jeffers ’92
1990-1991 Aengus Jeffers ’92
1989-1990 Aengus Jeffers ’92
1988-1989 Christopher Parrish ’89
1987-1988 James Burns ’88
1986-1987 James Burns ’88
1985-1986 Tim Williams ’86
1984-1985 Stuart Purnell ’85
1983-1984 Chris Ledford ’83
1982-1983 Chris Ledford ’83
1981-1982 Chris Ledford ’83
1980-1981 Kevin Hodgkins
1979-1980 Kevin Hodgkins
1978-1979 Paul Hugens ’79
1977-1978 Greg Nacco ’78
1976-1977 Eric Newberger ’76
1975-1976 Dave Colburn ’76
1974-1975 Dave Colburn ’76
1973-1974 Chris Flavin ’73
1972-1973 Mark Baillie ’72
1971-1972 John Todd ’71
1970-1971 Joe Todd ’71
1969-1970
1968-1969 Tom Brown ’69
1967-1968 Mark Stevenson ’68
1966-1967 George Dyer ’67
1965-1966 Peter Kane ’66
2023-2024 Macey Torres ’25 & Georgia Bonifas ’26
2022-2023 Molly Bufkin ’23
2021-2022 Rhea Cosand ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Kailey Clymo ’21
2018-2019 Ellie Yamashita ’19
2017-2018 Maggie Li ’19
2016-2017 Sachi Popov ’17
2015-2016 Dominque Seva’aetasi ’16
2014-2015 Angela Meng ’15
2013-2014 Dominique Seva’aetasi ’16 & Tatiana Myers ’14
2012-2013 Zoe Dyer ’14
2011-2012 Kassie McIntyre ’12
2010-2011 Kate Stivers ’11
2009-2010 Clare Peyton ’10
2008-2009 Allison Nkwocha ’09
2007-2008 Lisa Lark ’08
2006-2007 Nicole Sintetos ’08
2005-2006 Alessandra Benton ’06
2004-2005 Kelly Miller ’05
2003-2004 Allyson Oldfield ’04
2002-2003 Allison Reuckl ’03
2001-2002 Sequoia Chappelet-Volpini ’02
2000-2001 Laura Oswald ’01
1999-2000 Chelsea Curtis ’03
1998-1999 Jocelyn Wang ’99
1997-1998 Daphané Descollonges ’98
1996-1997 Katherine Ridolfi ’98
1995-1996 Samantha Topol ’96
1994-1995 Roxanne Klevan ’95 & Karin Little ’95
1993-1994 Justine Descollonges ’94
1992-1993 Anna Simson-Kallas ’93
1991-1992 Deborah Bailey ’92
1990-1991 Deborah Bailey ’92 & Sarah Hamilton ’91
1989-1990 Sarah Hamilton ’91
1988-1989 Kendall Smith ’89
1987-1988 Sumaya Agha ’88
1986-1987 Amy Aucutt ’87 & Suzanne Bailey ’89
1985-1986 Patricia Buehler ’86
1984-1985 Megan Laurance ’85
1983-1984 Megan Laurance ’85
1982-1983 Jane Marquard
1981-1982 Anne Calhoon ’81
1980-1981 Mernita Branch ’80
2023-2024 Lynn Fu ’25
2022-2023 Carla Winzler ’25
2021-2022 Lara Schiessl ’24
2020-2021 NA
2019-2020 Taylure Craven ’20
2018-2019 Tomi Main ’22
2017-2018 Eszter Speder ’19
2016-2017 Taylure Craven ’20
2015-2016 Jessica Hwang ’18
2014-2015 Julia Hwang ’17
2013-2014 Anna Romeka ’14 & Madysen Washburn ’15
2012-2013 Anna Romeka ’14
2011-2012 Anna Romeka ’14
2010-2011 Anna Romeka ’14
2009-2010 Logan Finnell ’11
2008-2009 Taylor Holt ’09
2007-2008 Katharine Dicconson ’08
2006-2007 Katharine Dicconson ’08
2005-2006 Katharine Dicconson ’08 & Lauren McLeod ’07
2004-2005 Katharine Dicconson ’08 & Lauren McLeod ’07
2003-2004 Michelle Bradford ’06 & Kristen Lee
2002-2003 Kristen Lee
2001-2002 Mio Fukushima ’02
2000-2001 Mio Fukushima ’02
1999-2000 Mio Fukushima ’02
1998-1999 Mio Fukushima ’02
1997-1998 Jasmine Bradley ’98
1996-1997 Vivian Sam ’97 &Jasmine Bradley ’98
1995-1996 Vivian Sam ’97
1994-1995 Lindsay Colker ’95 & Jasmine Bradley ’98
1993-1994 Lindsay Colker ’95
1992-1993 Lindsay Colker ’95
1991-1992 Lindsay Colker ’95 & Kelley Sweeney ’94
1990-1991 Stefanie Moore ’91
1989-1990 Stefanie Moore ’91
1988-1989 Stefanie Moore ’91
1987-1988 Stefanie Moore ’91
1986-1987 Tressa Thompson ’87
1985-1986 Tressa Thompson ’87
1984-1985 Chandra Thompson ’85
1983-1984 Chandra Thompson ’85
1982-1983 Chandra Thompson ’85
1981-1982 Sally Russell ’83 & Chandra Thompson ’85
1980-1981 Sally Russell ’83
1979-1980 Sally Russell ’83
1978-1979 Kathy Lord
1977-1978 Mary Radford
1976-1977 Denis Edgren ’77
2023-2024 Cameron Page ’25
2022-2023 Cameron Page ’25
2021-2022 Peter Akcan ’22
2020-2021 Jack Page ’23
2019-2020 Adam Hidas ’20
2018-2019 Logan Eckert ’20
2017-2018 Adam Hidas ’20
2016-2017 Henry Chen ’19
2015-2016 Ryan Hayes ’16
2014-2015 Ryan Hayes ’16
2013-2014 Ryan Hayes ’16
2012-2013 Nathan Xu ’13
2011-2012 Ben Vierra ’13
2010-2011 Ben Vierra ’13
2009-2010 Kyle Miller ’10
2008-2009 Kyle Miller ’10
2007-2008 Gian Pepe ’09
2006-2007 Morgan MacBride ’07
2005-2006 Max Bradley ’06
2004-2005 Max Bradley ’06
2003-2004 Max Bradley ’06
2002-2003 William O’Shea 03 & Gavin Ramsey 03
2001-2002 William O’Shea ’03
2000-2001 Michael Heligman ’00
1999-2000 Josef-Stefan Wenzler ’00
1998-1999 Matthew Chatham ’99 Michael Pfeiffer 99
1997-1998 Nick Garrone ’98
1996-1997 Matthew Chatham ’99
1995-1996 Christopher Chatham ’96
1994-1995 Christopher Chatham ’96
1993-1994 Scott Pfeiffer ’94
1992-1993 Scott Pfeiffer ’94
1991-1992 Justin Ledzinski ’92
1990-1991 Jerome Ledzinski ’91
1989-1990 Matthew Little ’90
1988-1989 Jerome Ledzinski ’91
1987-1988 Michael Little
1986-1987 Eric Garcia ’88 & Michael Hane ’88
1985-1986 John Campagno ’86
1984-1985 Marc Moran ’86
1983-1984 Keith Sarkisian ’84
1982-1983 Keith Sarkisian ’84
1981-1982 Keith Sarkisian ’84
1980-1981 Chris Russell ’81
1979-1980 Chris Russell ’81
1978-1979 Chris Russell ’81
1977-1978 Christian Russell ’81
1976-1977 Chris Radford ’77
1975-1976 Kyle Driver ’76
1974-1975 Pete Moorhead ’75
1973-1974 Pete Moorhead ’75
1972-1973 Pete Moorhead ’75
1971-1972 Marco Haas ’72
1970-1971 Pierre d’Avenas ’71
1969-1970 Jim Kinslow ’70
1968-1969 John Clancy ’69
1967-1968 John Clancy ’69
1966-1967 Mike Machette
1965-1966 Bill Atkins ’67
1964-1965 Klaus Porzig ’65
1963-1964 Bill Stahl ’64
1962-1963 Gerald Hopkins ’63
1961-1962 Gerald Hopkins ’63
1960-1961 Tom Nolan
1959-1960 Thomas Jones ’62
1958-1959 Ken McGilvray ’59
1957-1958 Hal Jurgensen ’58
1956-1957 Gerry Stratford ’57
1955-1956 Curtis Sortais ’56
1954-1955 Ke Bom Kim ’55
2023-2024 Nikki Iniakov ’25
2022-2023 Nikki Iniakov ’25
2021-2022 Nikki Iniakov ’25
2020-2021 NA
2019-2020 Sydney Craven ’22
2018-2019 Grace Baldridge ’21
2017-2018 Antonia Malate ’18
2016-2017 Antonia Malate ’18
2015-2016 Antonia Malate ’18
2014-2015 Sophia Shalar ’17
2013-2014 Sofia Shalar ’17
2012-2013 Kaitlin Brennan ’13
2011-2012 Kaitlin Brennan ’13
2010-2011 Deanna Lee ’10 & Molly Brossman ’11
2009-2010 Deborah Lee ’10
2008-2009 Jam Vilairatana ’09
2007-2008 Sydney Burlison ’08 & Mina Harigae ’08
2006-2007 Mina Harigae ’08
2005-2006 Mina Harigae ’08
2004-2005 Mina Harigae ’08
2003-2004 Janejira Asvatanakul ’04
2002-2003 Kristin Goecke ’03
2001-2002 Kristen Goecke ’03
2000-2001 Gina DiMaggio
1999-2000 Janina Nettlau ’01
1998-1999 Alexa Bieler ’99
1997-1998 Alexa Bieler ’99
1996-1997 Yuka Abe ’97
1995-1996 Yuka Abe ’97
2023-2024 Luke Brandler ’25
2022-2023 Curtis Da Silva ’23
2021-2022 Luke Brandler ’25
2020-2021 Curtis Da Silva ’23
2019-2020 Robert You ’20
2018-2019 Charles Alliston ’19
2017-2018 Charles Alliston ’19
2016-2017 Armand Melendez ’17
2015-2016 Charles Alliston ’19
2014-2015 Sunny Yan ’15
2013-2014 Sebastian Crampton ’14
2012-2013 Drew Nelson ’13
2011-2012 Scott Riley ’12
2010-2011 Skyler Finnell ’12
2009-2010 Jay Burlison & Skyler Finnell ’12
2008-2009 Skyler Finnell ’12 & Scott Riley ’12
2007-2008 Zach Chinn ’08
2006-2007 Bryan Kurnoff ’07
2005-2006 Chad Vivolo ’06
2004-2005 Peter Ireland ’07
2003-2004 Robert Grube ’04
2002-2003 Robert Grube ’04
2001-2002 Kyle Gentry ’02
2000-2001 Kyle Gentry ’02
1999-2000 Lance Torrey ’00
1998-1999 David Addison ’99 & Stephen Sparolini ’99
1997-1998 Oliver Rosen ’98
1996-1997 Andrew Hunter ’97
1995-1996 Darian Shingu ’96
1994-1995 Scott Wang ’95
1993-1994 Scott Wang ’95
1992-1993 Scott Wang ’95
1991-1992 Scott Wang ’95
1990-1991 Dennis Hillman ’91
1989-1990 Dennis Hillman ’91
1988-1989 Frederick Chieux ’88
1987-1988 Christian Cevear ’88
1986-1987 Christian Cevear ’88
1985-1986 Christian Cevear ’88
1984-1985 Earl Morley ’85
1983-1984 Steve Didion ’84 & Earl Morley ’85
1982-1983 William Albers ’85, Earl Morley ’85
1981-1982 J. Andy Bower ’82 & Vince Mazzi ’82
1980-1981 Drew Hagen ’81
1979-1980 Jeff Poe
1978-1979 Mike Echols ’81
1977-1978 Allen Norris ’78
1976-1977 Bob Clampett ’78
1975-1976 Bob Clampett ’78
1974-1975 Bob Clampett ’78
1973-1974 Pierre Lamothe ’75
1972-1973 Gil Souza ’73
1971-1972 Bob Spiering ’72
1970-1971 Don Dormer ’71
1969-1970 Alan Yates ’70
1968-1969 Alan Yates ’70
1967-1968 George Kelley ’68
1966-1967 Steve Barlow ’67
1965-1966 George Kelley ’68
1964-1965 George Kelley ’68
1963-1964 Ronald Kreiger ’64
1962-1963 Ronald Kreiger ’64
1961-1962 Steve Brand ’63
1960-1961 Tony Webb
1959-1960 James Black ’60
1958-1959 James Black ’60
1957-1958 Wheeler Farish Jr. ’58
1956-1957 Wheeler Farish Jr. ’58
1955-1956 Jay Moorehead
1954-1955 Jay Moorehead
1953-1954 Tony Turner
2023-2024 Tate Escher ’24
2022-2023 Wyley Dale ’23
2021-2022 Jasper Dale ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Luca Bozzo ’21 & Patrick Powers ’21
2018-2019 Ryan Nielsen ’19 & Connor Jacobs ’19
2017-2018 Will Morgan ’18
2016-2017 Will Morgan ’18
2015-2016 Eren Yagmurlu ’16
2014-2015 Eren Yagmurlu ’16
2013-2014 Logan Fannin ’14
2012-2013 Isaac Nealey ’13
2011-2012 Beau Bayless ’12
2010-2011 Tucker Forbes ’12 & Beau Bayless ’12
2009-2010 Connor Stuewe ’11
2008-2009 Peter Parisi ’09
2007-2008 Victor Atkins ’09
2006-2007 Joshua Kantor ’07
2005-2006 Adam Kantor ’06
2004-2005 Brendan Sigourney ’05
2003-2004 Nicholas Hambley ’04
2002-2003 Benjamin Cooper ’03
2001-2002 Rhett Edelen ’02
2000-2001 Tyler Wood ’01
1999-2000 Tyler Wood ’01
1998-1999 Brent Warner ’99
1997-1998 Peter Jamison ’98
1996-1997 Peter Jamison ’98
1995-1996 Matthew Harris ’96
1994-1995 Sunny Irvine ’95
1993-1994 Seth Stout ’94
1992-1993 Chris Greulach ’93
1991-1992 Charles Protell ’93
1990-1991 Craig Balbo ’91
1989-1990 Craig Balbo ’91
1988-1989 Andrew Bozzo ’89 & Kai Peters ’89
1987-1988 Andrew Bozzo ’89 & Kai Peters ’89
1986-1987 John Marshall ’87
1985-1986 Dirk Peters ’86
1984-1985 Chris Madill ’86
1983-1984 Chris Madill ’86 & James Kemp ’83
1982-1983 Beau Britt
1981-1982 Mike Mark ’81
1980-1981 John Wandke
1979-1980 Lee Robinson
1978-1979 Justin McCarty
1977-1978 Pat Shiver ’77
1976-1977 Pat Shiver ’77
1975-1976 Dave Hartwell ’75
1974-1975 Jeff Fairchild ’74
1973-1974 John Lawton ’74
1972-1973 Bruce Avery ’72
1971-1972 Mike Morel ’71
1970-1971 Bruce Burrell ’70
1969-1970 William Jenkins
1968-1969
1967-1968 Jim Booth ’68
1966-1967 Jim Merritt ’67
1965-1966 Duane Olson ’66
2023-2024 Emmerson Ferriera ’25 & Miranda Salinger ’25
2022-2023 Sofia Bozzo ’23
2021-2022 Kate Morgan ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Kate Morgan ’22
2018-2019 Cassidy Nalwasky ’21
2017-2018 Sedona Horner ’18
2016-2017 Betty Ko ’17
2015-2016 Jensen Main ’16 & AJ Diakon ’16
2014-2015 Jensen Main ’16
2013-2014 Jessie Jones ’14
2012-2013 Ali Welschmeyer ’13
2011-2012 Caitlin Stuewe ’14
2010-2011 Claire Margolis ’11
2009-2010 Sarah Gonzalez ’11
2008-2009 Molly Anderson ’10
2007-2008 Violet Carlsberg ’10
2006-2007 Sierra Burton ’07
2005-2006 Marissa Rousso ’06
2004-2005 Anne Marie May ’05 & Kristin Olson ’05
2023-2024 Max McCormick ’24
2022-2023 Stevie Thomsen ’23
2021-2022 Ryan Marquess ’22
2020-2021 Ryan Marquess ’22
2019-2020 Gage Bradford ’20
2018-2019 Taylor Lee ’19
2017-2018 Kay Du ’18
2016-2017 Vick Sahni ’17
2015-2016 Stuart Henry ’17
2014-2015 Stuart Henry ’17
2013-2014 Stuart Henry ’17
2012-2013 Remy Margerum ’13
2011-2012 Remy Margerum ’13
2010-2011 Domenic Bove ’11
2009-2010 Evan Kort ’10 & Domenic Bove ’11
2023-2024 Nile Glover ’24
2022-2023 Trent Toole ’23 and Audon Forgus ’23
2021-2022 Trent Toole ’23
2020-2021 NA
2019-2020 Luke Driscoll ’20
2018-2019 Luke Driscoll ’20
2017-2018 Patrick Donohue ’18
2016-2017 Parker Olin ’17
2015-2016 Kevin Cook ’18
2014-2015 Matt Chodosh ’15
2013-2014 Marc Pauwels ’14
2012-2013 Matty McCarthy ’13
2011-2012 Tucker Forbes ’12
2010-2011 Jack Burke ’11
2009-2010 Brian Bhaskar ’10
2008-2009 Kenneth Treadwell ’09
2007-2008 Brian McKinney ’08
2006-2007 Austin Vander Woude ’07
2005-2006 Cooper Kehoe ’07
2004-2005 Travers Newell ’05 & Cory Schaeffler ’05
2003-2004 Brandon Scarber ’04
2002-2003 Stanley Hwang ’03
2001-2002 Casey Curtis ’02
2000-2001 Casey Curtis ’02
1999-2000 Casey Curtis ’02 & Jameson McFadden ’00
1998-1999 Casey Curtis ’02
1997-1998 Shawn Cronin ’98 & Jason Ware ’98
1996-1997 Shawn Cronin ’98
1995-1996 Sean Jackson ’96
1994-1995 Sean Jackson ’96
1993-1994 Seth Stout ’94 & Sean Jackson ’96
1992-1993 Dennis Thomas ’93
1991-1992 Ashley Day ’92
1990-1991 Brian Driscoll ’91
1989-1990 Matthew Olin ’90
1988-1989 Matthew Olin ’90
1987-1988 James Mark ’88
1986-1987 Adam Cooke ’87
1985-1986 Michael Kirch ’86
1984-1985 Matt Toole ’85 & Adam Cabot ’85
1983-1984 Chris Marek ’84
1982-1983 Jerome Carter ’83
1981-1982 Paul Moore ’82
1980-1981 David Drummond ’81
1979-1980 David Drummond ’81
1978-1979 Ezra Burdix ’79 & Tony Woods ’79
1977-1978 Ezra Burdix ’79
1976-1977 Joe Nady ’77
1975-1976 Phil Wilhite ’76
1974-1975 Phil Wilhite’76
1973-1974 Dave Estes ’75
1972-1973 Tony Incaviglia ’73
1971-1972 Hector Luevano ’72
1970-1971 Hector Luevano ’72
1969-1970 Willis Cook ’70
1968-1969 Jeff Erlandson ’69
1967-1968 Eric Paulson ’69
1966-1967 John Cann ’68
1965-1966 Lee Danielson ’66
1964-1965 Don Robbins ’65
1963-1964 Stephen Topol ’65
1962-1963 Larry Teitig ’63
1961-1962 Jim Klopstock ’62
1960-1961 Warren Smith ’61
1959-1960 Thomas Tower ’60
1958-1959 Philip Bartlett ’59
1957-1958 Ken McGlivray ’59
1956-1957 Breck Thomas
1955-1956 Gordon Grier ’56
1954-1955 Bill Meyenberg ’56
1953-1954 Tony Dutton ’55
2023-2024 Emma Hall ’24
2022-2023 Sydney Clymo ’23
2021-2022 Gaby Perez ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Kailey Clymo ’21 & Rhea Cosand ’22
2018-2019 Kailey Clymo ’21 & Rhea Cosand ’22
2017-2018 Ambreece Gaskins ’18
2016-2017 Ambreece Gaskins ’18
2015-2016 Ambreece Gaskins ’18
2014-2015 Ambreece Gaskins ’18
2013-2014 Fauve Koontz ’17
2012-2013 Emma Bhaskar ’13
2011-2012 Kirsi Myntti ’12
2010-2011 Justine Sheu ’11
2009-2010 Megan Volpano ’10
2008-2009 Laura McCoy ’09 & Nicole Burr ’09
2007-2008 Kendall Keith ’08 & Marea Goodman ’08
2006-2007 Marea Goodman ’08
2005-2006 Marea Goodman ’08 & Kelsey Mackenzie ’06
2004-2005 Marea Goodman ’08
2003-2004 Rachel Neasham ’05
2002-2003 Chelsea Curtis ’03
2001-2002 Chelsea Curtis ’03
2000-2001 Laura Oswald ’01
1999-2000 Katie Denny ’00
1998-1999 Katie Denny ’00
1997-1998 Katie Denny ’00
1996-1997 Desiree Evans-Claassen ’98
1995-1996 Desiree Evans-Claassen ’98
1994-1995 Monica Balestrieri ’96
1993-1994 Rachel Maddux ’94
1992-1993 Claire Huntington ’95
1991-1992 Holly Gleason ’92
1990-1991 Christa Letzinger ’91
1989-1990 Christa Letzinger ’91
1988-1989 Erin Saluta ’89
1987-1988 Claire Clark ’88 & Kelly Pfaff ’88
1986-1987 Jenifer Dodson ’88
1985-1986 Jenny Dodson ’88
1984-1985 Anya Hankison ’85
1983-1984 Anya Hankison ’85
1982-1983 Anya Hankison ’85
1981-1982 Veronica Ware ’82
1980-1981 Veronica Ware ’82
1979-1980 Veronica Ware ’82
1978-1979 Suzie Shimek ’79
2023-2024 Santiago Esquino ’25, Luke Brandler ’25, Spencer Stornetta ’24
2022-2023 Luke Brandler ’25
2021-2022 Nathaniel Hahn ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Rolando Ortiz ’20
2018-2019 Martin Gutierrez ’19 & Rolando Ortiz ’20
2017-2018 Tom Phan ’18
2016-2017 Pedro Marquard ’17
2015-2016 Henri Pratt ’16
2014-2015 Michael Shurtleff ’16
2013-2014 Drew Miller ’14 & Jonathan Postel ’14
2012-2013 Drew Miller ’14
2011-2012 Max Termotto ’12
2010-2011 Ethan Rogge ’11
2009-2010 Peter Shelling ’10
2008-2009 Roberto Fernandez ’09
2007-2008 Wan Huh ’08
2006-2007 Robert Whiteside ’07
2005-2006 Thomas Outzen ’06
2004-2005 David Lesher ’05
2003-2004 David Lesher ’05
2002-2003 Max Backhaus ’04
2001-2002 T.R. Arnold ’02
2000-2001 Nicolas Kissell ’01
1999-2000 Philip Borup ’00
1998-1999 Andres Concha ’99
1997-1998 Paul Simonsen ’99
1996-1997 Brian Carmichael ’97
1995-1996 Christopher Orosco ’96
1994-1995 Brian Carmichael ’97
1993-1994 Matthew Miller ’94
1992-1993 Michael Canton ’93
1991-1992 Takashi Hayashi ’92
1990-1991 Michael Millette ’91
1989-1990 James Strong ’90
1988-1989 Christopher McGuire ’89 & Scott Thomson ’90
1987-1988 Christopher White ’88
1986-1987 Mark Kessler ’87
1985-1986 Steve Lonhart ’86
1984-1985 Stuart Sprenger ’85
1983-1984 Tim Carmichael ’84
1982-1983 Eric Olson ’83
1981-1982 Karl Williams ’82
1980-1981 Mike Mark ’81
1979-1980 Mike McMahorn ’80
1978-1979 Galen Parker ’79
1977-1978 Leland Dunckel ’78
1976-1977 Roger Stephens ’77
1975-1976 Steve Horn ’76
1974-1975 Pete Moorhead ’75
1973-1974 Pete Moorhead ’75
1972-1973 Mike Anderson ’73
1971-1972 Mark Haas ’74
1970-1971 Jack Cowden ’71
1969-1970 Hok Yin Leung ’69
1968-1969 Robert Yung ’69
1967-1968 John Englander ’69
1966-1967 Bob Mong ’66
1965-1966 Steve Topol ’65
1964-1965 Roy Hartzell ’66
1963-1964 Matthew Day ’63
1962-1963 Dick Andrews ’62
1961-1962 Mike Whelden ’61
1960-1961 Stuart Harkness ’61
1959-1960 Steve Matchett ’60
1958-1959 Thomas Craven ’59
1957-1958 Robert Lea ’57
1956-1957 Mario Bachman ’57
2023-2024 Chloe Vogel ’24
2022-2023 Chloe Vogel ’24
2021-2022 Romi Marckx ’22
2020-2021 NA
2019-2020 Helen Yang ’20
2018-2019 Helen Yang ’20
2017-2018 Annie Sherer ’18
2016-2017 Kira Scheid ’17
2015-2016 Jensen Main ’16 & Kira Scheid ’17
2014-2015 Alyssa Behiel ’15
2013-2014 Kelly Smith ’14
2012-2013 Kaitlin Brennan ’13
2011-2012 Kelly Smith ’14
2010-2011 Jordan Ataide ’13
2009-2010 Alisa Anderson ’10
2008-2009 Anne Lee ’09
2007-2008 Heidi Blair ’08
2006-2007 Jacqueline Nicora ’07
2005-2006 Kelli Okuji ’06
2004-2005 Kelli Okuji ’06
2003-2004 Jessica Rodriguez ’05
2002-2003 Jessica Rodriguez ’05
2001-2002 Lane Verlenden ’02
2000-2001 Juliette Jackson ’01
1999-2000 Juliette Jackson ’01 & Sequoia Chappellet-Voipini ’02
1998-1999 Tiffanie Gallo ’01
1997-1998 Anne Turner ’98
1996-1997 Laura Herbert
1995-1996 Tiffany Lantz ’97 & Anne Turner ’98
1994-1995 Tiffany Lantz ’97
2023-2024 Beckett Heywood ’25
2022-2023 Andy Wu ’26
2021-2022 Adrian Jin ’22
2020-2021 Patrick Powers ’21
2019-2020 NA
2018-2019 Patrick Powers ’21
2017-2018 Will Morgan ’18
2016-2017 Will Morgan ’18
2015-2016 Will Morgan ’18
2014-2015 Solomon Oh ’16
2013-2014 Solomon Oh ’16
2012-2013 Isaac Nealey ’13
2011-2012 Isaac Nealey ’13 & Allen Kan ’13
2010-2011 Connor Stuewe ’11
2009-2010 Connor Stuewe ’11
2008-2009 Peter Parisi ’09
2007-2008 Peter Parisi ’09
2006-2007 Andrew Luksik ’07
2005-2006 Adam Kantor ’06
2004-2005 Pearce Selleck ’06
2003-2004 Brett Cornell ’04
2002-2003 Benjamin Cooper ’03
2001-2002 Austin Krissoff ’02
2000-2001 Richard Walsh ’01
1999-2000 John Abercrombie ’00
1998-1999 John Abercrombie ’00
1997-1998 J. Abercrombie ’00 & Evans Dowlen ’98
1996-1997 Nathan Krissoff ’99
1995-1996 Walter Chan ’96
1994-1995 Wyatt Getz ’95
1993-1994 Jonathan Cook ’94
1992-1993 Jonathan Cook ’94
1991-1992 Blaise Descollongers ’92
1990-1991 Craig Balbo ’91 & Randall Foy ’91
1989-1990 Craig Balbo ’91 & Randall Foy ’91
1988-1989 Andrew Bozzo ’89 & Kai Peters ’89
1987-1988 Kai Peters ’89 & Andrew Bozzo ’89
1986-1987 Andrew Bozzo ’89
1985-1986 Dirk Peters ’86
1984-1985 Dirk Peters ’86
1983-1984 Dirk Peters ’86
1982-1983 David Ligon ’82
1981-1982 David Ligon ’82
1980-1981 David Ligon ’82
1979-1980 Rick Bromley ’79
1978-1979 Stuart Cohen ’78
1977-1978 Warren Lee ’77 & Bill Loeffler ’77
1976-1977 Warren Lee ’77
1975-1976 Ben Cox ’75
1974-1975 Dave Codd ’74
1973-1974 Pete McCarty ’73
1972-1973 Leighton Hills ’72
1971-1972 Gary Byer ’71
1970-1971 Dave Haynes ’70
1969-1970 Douglas Mennell ’69
1968-1969 Peter Cowden ’68 & Bruce Burrell ’70
1967-1968 Tim Shea ’67
1966-1967 Duane Olson ’66
1965-1966 Robert Reynolds
1964-1965 Robert Reynolds
1963-1964 Ron Amthor ’63
1962-1963 Ron Amthor ’63
1961-1962 Ron Amthor ’63
1960-1961 Breck Thomas ’60
1959-1960 Breck Thomas ’60
1958-1959 Bob Shurtleff ’60
1957-1958 Tom Condit
1956-1957 Rod Willey ’56
1955-1956 Bill Uihlein II ’55
1954-1955 Tony Dutton ’55
2023-2024 Emmerson Ferriera ’25
2022-2023 Emmerson Ferriera ’25
2021-2022 Emmerson Ferriera ’25
2020-2021 Cassidy Nalwasky ’21
2019-2020 Adela Zhou ’20
2018-2019 Hailey Fannin ’19
2017-2018 Sedona Horner ’18
2016-2017 Betty Ko ’17
2015-2016 Sedona Horner ’18
2014-2015 Sedona Horner ’18
2013-2014 Jessie Jones ’14
2012-2013 Jessie Jones ’14 & Kellie Clark ’13
2011-2012 Danielle Powers ’12
2010-2011 Sarah Gonzales ’11
2009-2010 Molly Anderson ’10
2008-2009 Violet Carlsberg ’10
2007-2008 Violet Carlsberg ’10
2006-2007 Sierra Burton ’07
2005-2006 Monica Huelga ’09
2004-2005 Anne Marie May ’05
2003-2004 Anne Marie May ’05
2002-2003 Anne Marie May ’05
2001-2002 Kate Knepp ’02
2000-2001 Laura Scherling ’01
1999-2000 Elizabeth Walker ’01
1998-1999 Laura Scherling ’01
1997-1998 Desiree Evans-Claassen ’98
1996-1997 Desiree Evans Claarsen ’98
1995-1996 Breen Murphy ’96
1994-1995 Breen Murphy ’96
1993-1994 Kimberly Clark ’95 Breen Murphy 96
1992-1993 Kim Clark ’95
1991-1992 Noelani Garcia ’94
1990-1991 Jennifer Curtis ’91
1989-1990 Heather Pease ’93
1988-1989 Kimberly Kensley
1987-1988 Carrie Grannemann ’91
1986-1987 Barbara Peters ’87
1985-1986
1984-1985 Barbara Peters ’87
1983-1984 Christiane Peters ’83
1982-1983 Christiane Peters ’83
1981-1982 Patty Lord ’81
1980-1981 Patty Lord ’81
1979-1980 Patty Lord ’81
2023-2024 Macey Torres ’25
2022-2023 Molly Bufkin ’23
2021-2022 Rhea Cosand ’22 & Gabby Torres ’22
2020-2021 Rhea Cosand ’22 & Gabby Torres ’22
2019-2020 NA
2018-2019 Rhea Cosand ’22 & Gabby Torres ’22
2017-2018 Annie Sherer ’18
2016-2017 Grace Hurley ’19
2015-2016 CeCe Rivera ’16
2014-2015 Maddie O’Rielly ’15
2013-2014 Cleone Abrams ’14
2012-2013 Cleone Abrams ’14
2011-2012 Carolyn Bruckmann ’12
2010-2011 Charlotte Vetter ’11 & Wynn Holzwarth ’11
2009-2010 Charlotte Vetter ’11
2008-2009 Sarah Howard ’09
2007-2008 Nicole Sintetos ’08
2006-2007 Nicole Sintetos ’08
2005-2006 Nicole Sintetos ’08
2004-2005 Alessandra Benton ’06
2003-2004 Kelly Wood ’04
2002-2003 Allison Rueckl ’03
2001-2002 Sarah Potter ’02
2000-2001 Sarah Jamison ’02
1999-2000 Tiffanie Gallo ’01 & Laura Wandke ’00
1998-1999 Anne Truscott
1997-1998 Laura Kent-Monning ’98
1996-1997 Chessi Nasif
1995-1996 Samantha Topol ’96
1994-1995 Andrea Liebermann & Catherine Smith 95
1993-1994 Catherine Smith ’95
2023-2024 Will Bufkin ’24 & Justin Diniz ’24
2022-2023 Will Bufkin ’24
2021-2022 Darnell Adler ’22
2020-2021 Connor Cosand ’21
2019-2020 NA
2018-2019 Alex Murray ’19
2017-2018 Logan Pattawi ’18
2016-2017 Will Lansbury ’17
2015-2016 Kaleb Pattawi ’16
2014-2015 Kaleb Pattawi ’16
2013-2014 Alec Negri ’14
2012-2013 Hunter Randolph ’14 & Alec Negri ’14
2011-2012 Greg Hill ’12
2010-2011 Christian Rosá ’11
2009-2010 Tyler Allen ’10 & Dylan Osborn ’10
2008-2009 Tyler Allen ’10
2007-2008 Logan Allen ’08
2006-2007 Cooper Kehoe ’07
2005-2006 Cooper Kehoe ’07
2004-2005 Cory Schaeffler ’05 & Philip Trapp ’05
2003-2004 Philip Trapp ’05
2002-2003 Worrall Smith ’03 & James Staples ’03
2001-2002 Jamie Staples ’03
2000-2001 Josef Stave ’01
1999-2000 Tom Wiley ’00
1998-1999 Ryan Aeschliman ’99
1997-1998 Adam Dole ’99 & Blane Lochridge ’98
1996-1997 Adam Dole ’99
1995-1996 Matt Harris ’96 & Angelo Mischeli ’96
1994-1995 Vincent Balestreri ’95
1993-1994 Vincent Balestreri ’95
1992-1993 Kawika Chetron ’93 & Kyle Chipman ’93
1991-1992 David Frederickson ’92
1990-1991 Randall Foy ’91
1989-1990 Mario Enea ’90
1988-1989 Mario Enea ’90 & Matt Slautterrack ’89
1987-1988 Michael Hane ’88
1986-1987 John Laurence ’87
1985-1986 John Laurence ’87
1984-1985 Carter Edgerton ’85
1983-1984 Carter Edgerton ’85
1982-1983 Anthony McHale ’83
1981-1982 Ryan Heafey ’82
1980-1981 Mark Notz ’81
1979-1980 Tom Davies ’80 & Grant Tucker ’80
1978-1979 Grant Tucker ’80
1977-1978 Mattew Duryea ’78
1976-1977 Tom Allen ’77
1975-1976 Josh Sacco ’76
1974-1975 Bob Reinhard ’75
1973-1974 Putter Goodwin ’74
1972-1973 Andrew Willie ’73
1971-1972 Putter Goodwin ’74
2023-2024 Nile Glover ’24
2022-2023 Harrison Fung ’23
2021-2022 Evan Johnson ’22
2020-2021 Evan Johnson ’22
2019-2020 NA
2018-2019 Thomas Yang ’19
2017-2018 Nathan Ma ’18
2016-2017 Jacob Wang ’17
2015-2016 Jacob Wang ’17
2014-2015 Leo Nasplezes ’15
2013-2014 Kazim Apaydin ’14
2012-2013 Marcus Banks ’13
2011-2012 Andreas Spanos ’12
2010-2011 Josh Provost ’12
2009-2010 Tyler Woods ’10
2008-2009 Clayton Callander ’09
2007-2008 Clayton Callander ’09
2006-2007 Martin Perrin ’07
2005-2006 Martin Perrin ’07
2004-2005 Gabriel LaMothe ’05
2003-2004 Gabriel LaMothe ’05
2002-2003 Sean Connors ’03
2001-2002 Michael Younger ’02
2000-2001 Brian Orosco ’01
1999-2000 Matt Hermsen ’00
1998-1999 Paul Simonsen ’99
1997-1998 Paul Simonsen ’99
1996-1997 Christopher Jou ’97
1995-1996 Brandon Sams ’96
1994-1995 Peter West ’95
1993-1994 Skip Lind ’94
1992-1993 Derek Yung ’93
1991-1992 Aurin Lahri ’92
1990-1991 Duane Thomas ’91
1989-1990 Duane Thomas ’91
1988-1989 Seth Hawkinson 90 & Christopher Parrish ’89
1987-1988 Robert Joga ’88 & Dewey Mosley ’88
1986-1987 Brent McMicking ’87
1985-1986 Steve Lonhart ’86
1984-1985 Kevin White ’84
1983-1984 Kevin White ’84
1982-1983 James Baker ’82
1981-1982 Wiley Watson ’82
1980-1981 James Baker ’82 & Wiley Watson ’82
1979-1980 Mark Crary ’80
1978-1979 Ezra Burdik ’79
1977-1978 Chris Whitworth ’77
1976-1977 Chris Whitworth ’77
1975-1976 Dave Colburn ’76
1974-1975 Scott Bird ’75
1973-1974 Malcolm Cleary ’73
1972-1973 Malcolm Cleary ’73
1971-1972 Malcolm Cleary ’73
1970-1971 Joe Todd ’70
1969-1970 Sam Perkins ’71
1968-1969 Tom Brown ’69
1967-1968 Stephen Covell ’67
1966-1967 Kirk Barr ’67
1965-1966 Bruce Givetz ’65
1964-1965 J.Michael Fisher ’64
1963-1964 Roy Petit ’63
1962-1963 Roy Petit ’63
1961-1962 Mike Whelden ’61
2023-2024 Katrina Bauer ’25
2022-2023 Michelle Henaku ’25
2021-2022 Ava Edwards ’25
2020-2021 Anna Watson ’21
2019-2020 NA
2018-2019 Kyla Cotton ’21
2017-2018 Anna Watson ’21
2016-2017 Eliza Foster ’17
2015-2016 Bailey McEachen ’16
2014-2015 Hannah Sugar ’15
2013-2014 Britta Roberts ’15
2012-2013 Matilda Jonasson ’14
2011-2012 Mikaela Welton ’12
2010-2011 Vilma Laitinen ’11
2009-2010 Alanna Weisberg ’10
2008-2009 Yvonne Amabeoku ’10
2007-2008 Megan McKenzie ’10
2006-2007 Lan-Anh Pham ’07
2005-2006 Kelli Okugi ’06
2004-2005 Kelli Okugi ’06 & Adria Orr ’05
2003-2004 Adria Orr ’05
2002-2003 Kana Imuta ’05
2001-2002 Elizabeth Johnson ’05
2000-2001 Janessa Wells ’02
1999-2000 Katherine Denny ’00
1998-1999 Katie Denny ’00
1997-1998 Dauphne Descollonges 98
1996-1997 Bianca Sams ’97
1995-1996 Heather Blackwell ’96
1994-1995 Heather Blackwell ’96
1993-1994 Jennifer Parsons ’95
1992-1993 Jennifer Parsons ’95
1991-1992 Alumenda Fernandez ’94
1990-1991 Amanda Radov ’93
1989-1990 Nicole Dauphine ’90
1988-1989 Shannon Braden ’89
1987-1988 Nicole Dauphine ’90
1986-1987 Caroline McNamara ’87
1985-1986 Claire Clark ’88
1984-1985 Susan McLain ’85
1983-1984 Kathryn McGuire ’84
1982-1983 Kathryn McGuire ’84
1981-1982 Kathryn McGuire ’84
1980-1981 Sherry Sabety ’82
1979-1980 Dawn Woods ’83
1978-1979 Holly Kambrod
2023-2024 Claren Wong ’24
2022-2023 Claren Wong ’24
2021-2022 Gaby Perez ’22
2020-2021 Tomi Main ’22
2019-2020 NA
2018-2019 Rhea Cosand ’22
2017-2018 Ellie Yamashita ’19
2016-2017 Monica Martinez ’17
2015-2016 Jensen Main ’16 & Dominque Seva’aetasi ’16
2014-2015 Jensen Main ’16 & Dominque Seva’aetasi ’16
2013-2014 Jensen Main ’16
2012-2013 Lani Augustine ’13
2011-2012 Lani Augustine ’13
2010-2011 Kate Stivers ’11
2009-2010 Megan Volpano ’10
2008-2009 Megan Volpano ’10
2007-2008 Caroline Main ’08
2006-2007 Jacqueline Nicora ’07
2005-2006 Francesca Palomo ’06
2004-2005 Madeline Tamagni ’05
2003-2004 Madeline Tamagni ’05
2002-2003 Kathleen Keeley ’04
2001-2002 Kate Keeley ’04
2000-2001 Christiane DeSalvo ’01
1999-2000 Nicole Romero ’00
1998-1999 Zena Herman ’99
1997-1998 Nicole Romero ’00
1996-1997 Zena Herman ’99
1995-1996 Amy Barker ’96
1994-1995 Amy Barker ’96
1993-1994 Alison Biondi ’95 & Amy Barker ’96
1992-1993 Amy Barker ’96 & Carli Sumida ’94
1991-1992 Claire Huntington ’95 & Carli Sumida ’94
1990-1991 Jane Lundy ’91
1989-1990 Kerry Kanuuho 92 & Jane Lundy ’91
1988-1989 Christa Leitzinger ’91
1987-1988 Heather McMahon ’88
1986-1987 Jasmine Alinder ’87 & Heather McMahan ’88
1985-1986 Kim Huggins ’86
1984-1985 Laura Cohen ’86
1983-1984 Laura Cohen ’86
1982-1983 Kristen Yamanishi ’83
1981-1982 Kris Yamanishi ’83
1980-1981 Kris Yamanishi ’83
1979-1980 Laurie Lash ’80
1978-1979 Janie Benjamin
2023-2024 Amani Wilson ’24
2022-2023 Trent Toole ’23
2021-2022 Trent Toole ’23
2020-2021 Josh Peyton ’21
2019-2020 Tyler Garrett ’20
2018-2019 Josh Peyton ’21
2017-2018 Daniel Garrett ’18
2016-2017 Taylor Balestrieri ’17
2015-2016 Brad Powers ’16
2014-2015 Lukas Sherman ’15
2013-2014 Drew Miller ’14
2012-2013 Warren Graham ’14
2011-2012 Tucker Forbes ’12
2010-2011 Nick Halamandaris ’12
2009-2010 Ryan Bown ’10
2008-2009 Kenneth Treadwell ’09
2007-2008 Eddie Saroyan ’09
2006-2007 Keith Johnson ’07
2005-2006 Derek Hartford ’08
2004-2005 Andrew Berger ’06
2003-2004 Jack Britton ’04
2002-2003 Noah McCormack ’05
2001-2002 Alex Swartz ’02
2000-2001 Kyle Breuleux ’01 Benjamin di Grazia 01
1999-2000 Joseph Goldman ’00
1998-1999 Sal Palma ’99
1997-1998 Ryan Kitagawa ’99 & Sal Palma ’99
1996-1997 Joseph Baker ’97
1995-1996 Ed Lambert ’96
1994-1995 Aaron Pritchard ’96
1993-1994 Nathan Williams ’94
1992-1993 Nathan Williams ’94
1991-1992 Ariel Cendana ’92
1990-1991 Steven Bajari ’91
1989-1990 Brian Bajari ’90
1988-1989 Mark Peterson ’89
1987-1988 James Banville ’88
1986-1987 Adam Cooke ’87 & Peter Mathios ’87
1985-1986 Jonathan Beene ’86
1984-1985 Matt Toole ’85
1983-1984 Matt Toole ’85
1982-1983 John Rusconi ’83
1981-1982 Michael Bernet ’82 David Crabill ’82
1980-1981 Kevin Piper ’81
1979-1980 David Crabill ’82
1978-1979 Tony Woods ’79
1977-1978 Brian Mignano ’78
1976-1977 Dan Powers ’77
1975-1976 Steve Rusconi ’76
1974-1975 Steve Rusconi ’76
1973-1974 Geoff Hall ’74
1972-1973 Tony Incaviglia ’73
1971-1972 Steve Powers ’72
1970-1971 Jeff Burdi ’71
1969-1970 Pat Anderson ’70
1968-1969 Eric Haas ’69
1967-1968 David Basham ’68
1966-1967 Pat Rauber ’67
1965-1966 John Steele ’66
1964-1965 Duffy Witmer ’65
1963-1964 Dave Wilson ’64
1962-1963 Roger Goodan ’63
1961-1962 Ted Lerch
1960-1961 Thomas Jones ’62
1959-1960 Thomas Jones ’62
1958-1959 Thomas Craven ’59
1957-1958 Roland Tognazzini ’61
1956-1957 Hal Jurgensen ’58
1955-1956 Harry How ’56
2023-2024 Madi Mims ’25
2022-2023 Jane Giza ’23

END OF YEAR ATHLETIC AWARDS

Athlete of the Year Award

The Athlete of the Year is awarded to two athletes who represent the best in athletics at Stevenson School. They recognize students who have demonstrated outstanding athletic ability, and leadership qualities that have made their teams stronger than the sum of their parts, and produced a consistently high level of performance during the current academic year.

2023-2024 Amani WIlson ’24
2022-2023 Wyley Dale ’23
2021-2022 Evan Johnson ’22
2020-2021 Connor Cosand ’21
2019-2020 Patrick Powers ’21
2018-2019 Alex Murray ’19
2017-2018 Will Morgan ’18
2016-2017 Will Lansbury ’17
2015-2016 Will Lansbury ’17
2014-2015 Jack Bournes ’15
2013-2014 Sebastian Crampton ’14 & Drew Miller ’14
2012-2013 John Jackson ’13
2011-2012 Tucker Forbes ’12
2010-2011 James Silvestri ’11
2009-2010 Brian Bhaskar ’10
2008-2009 Kenneth Treadwell ’09
2007-2008 Zach Chinn ’08
2006-2007 Cooper Kehoe ’07
2005-2006 Cooper Kehoe ’07
2004-2005 Ashton Clarke ’05, Gabriel LaMothe ’05, & Nathan Laughton ’05
2003-2004 Robert Grube ’04
2002-2003 James Staples ’03
2001-2002 Christian Jackson ’02
2000-2001 Wesley Connors ’01
1999-2000 John Abercrombie ’00
1998-1999 Paul Simonsen ’99
1997-1998 Paul Simonsen ’99
1996-1997 Paul Simonsen ’99
1995-1996 Sean Jackson ’96
1994-1995 Sekou Sanyika ’95
1993-1994 Matthew Miller ’94
1992-1993 Dennis Thomas ’93
1991-1992 Aengus Jeffers ’92
1990-1991 Duane Thomas ’91
1989-1990 Brian Bajari ’90
1988-1989 Andrew Bozzo ’89
1987-1988 Christian Cévaer ’88 and John Ward ’88
1986-1987 Jon McManus ’87
1985-1986 Matt Toole ’85 & Dirk Peters ’85
1984-1985 Steve Price ’85
1983-1984 Mohamed Ibrahim ’83 & Sherman Ratliff ’83
1982-1983 Michael Bernet ’82
1981-1982 David Drummond ’81 & Kevin Piper ’81
1980-1981 David Drummond ’81
1979-1980 Ezra Burdix ’79
1978-1979 Brian Mignano ’78
1977-1978 Dan Powers ’77
1976-1977 Philip Wilhite ’76
1975-1976 Peter Moorehead ’75
1974-1975 “Putter” Goodwin ’74
1973-1974 Tony Incaviglia ’73
1972-1973 Steve Powers ’72
1971-1972 Jack Cowden ’71
1970-1971 Dave Chapman ’71
1969-1970 Jeff Erlandson ’69
1968-1969 Michael Greene
1967-1968 Pat Rauber ’67
1966-1967 Duane Olson ’66
1965-1966 Don Robbins ’65
1964-1965 David Wilson ’64
1963-1964 David Wilson ’64
1962-1963 Ted Lerch
1961-1962 Thomas Jones ’62
1960-1961 Breck Thomas ’60
1959-1960 Thomas Craven ’59
1958-1959 William Chandler ’59
1957-1958 Robert Lea ’57
1956-1957 Harry How ’56
1955-1956 William Meyenberg ’56
1954-1955 Norman Ward ’54
1953-1954 Norman Ward ’54
2023-2024 Emmerson Ferriera ’25
2022-2023 Sydney Clymo ’23
2021-2022 Rhea Cosand ’22
2020-2021 Kailey Clymo ’21
2019-2020 Kailey Clymo ’21
2018-2019 Rhea Cosand ’22
2017-2018 Ellie Yamashita ’19
2016-2017 Monica Martinez ’17
2015-2016 Jensen Main ’16
2014-2015 Jensen Main ’16
2013-2014 Jensen Main ’16
2012-2013 Kaitlin Brennan ’13
2011-2012 Puava Tulau ’14
2010-2011 Charlotte Vetter ’11
2009-2010 Megan Volpano ’10 & Dana Prelsnik ’10
2008-2009 Anne Lee ’09 & Laura McCoy ’09
2007-2008 Mina Harique ’09 & Caroline Main ’08
2006-2007 Jacqueline Nicora ’09
2005-2006 Mina Harigae ’08
2004-2005 Nicole West ’05 & Kelli Okuji ’06
2003-2004 Kelly Wood ’04
2002-2003 Kelli Okuji ’06
2001-2002 Sequoia Chapplet-Volpini ’02
2000-2001
1999-2000 Katie Denny ’00
1998-1999 Katie Denny ’00
1997-1998 Desirée Evans-Claassen ’98
1996-1997 Erin Miller ’97
1995-1996 Erin Miller ’97
1994-1995 Roxanne Klevan ’95
1993-1994 Carli Sumida ’94
1992-1993 Amanda Radov ’93
1991-1992 Heather Pease ’93
1990-1991 Christa Letzinger ’91
1989-1990 Sarah Hamilton ’91
1988-1989 Christa Letizinger ’91
1987-1988 Nicole Dauphné ’90
1986-1987 Jenifer Dodson ’88 & Caroline McNamara ’87
1985-1986 Anya Harkison ’85 & Laura Cohen ’86
1984-1985 Kathryn McGuire ’84
1983-1984 Christiane Peters ’83 & Kristen Yamanishi ’83
1982-1983 Veronica Ware ’82
1981-1982 Shelli Rusconi ’81
1980-1981 Mernita Branch ’80
1979-1980 Suzie Shimek ’79

Robert F. Ford Sportsmanship Award

The Robert F. Ford Sportsmanship Award is a prestigious athletic honor presented to two athletes who have demonstrated outstanding sportsmanship. Selected by the Stevenson School coaches, the Sportsmanship Award is presented to the student who best demonstrates the qualities of citizenship, enthusiasm, fair play, and dedication to their teams and sports. Awardees consistently invest their best effort and use mature judgment, even under the most adverse circumstances.

2023-2024 Justin Diniz ’24
2022-2023 Kai Kobrak ’23
2021-2022 Alex Ahuja ’22
2020-2021 Max Cimoli ’21
2019-2020 Max Green ’20
2018-2019 Connor Jacobs ’19
2017-2018 Tom Phan ’18
2016-2017 Alexander Meredith ’17
2015-2016 Kaleb Pattawi ’16
2014-2015 Trevor Christenson ’15 & Bay Fannin ’15
2013-2014 Logan Fannin ’14
2012-2013 Clayton Archer ’13
2011-2012 Nick Halamandaris ’12
2010-2011 Tom Stivers ’11
2009-2010 Sam Wilcoxon ’10
2008-2009 Christopher McAleer ’09
2007-2008 Samuel Bennett ’08
2006-2007 Peter Ireland ’07
2005-2006 Peter Ireland ’07
2004-2005 Philip Trapp ’05
2003-2004 Jack Britton ’04
2002-2003 Stanley Hwang ’03
2001-2002 Michael Younger ’02
2000-2001 Anthony Arger ’01, Kyle Breuleux ’01, Timothy Champagne ’01, Nicolas Kissel ’01, Marcus Pearson ’01, & Richard Walsh ’01
1999-2000 Matthew Hermsen ’00
1998-1999 Ryan Kitagawa ’99
1997-1998 Jason Reid ’98
1996-1997 Dominic Boitano ’97
1995-1996 Mike Nevis ’96
1994-1995 Ryan Anderson ’95
1993-1994 Scott Pfeiffer ’94
1992-1993 Todd Vacaro ’93
1991-1992 Dylan Garrison ’92
1990-1991 Steven Bajari ’91
1989-1990 Brock Shafer ’90
1988-1989 Mark Peterson ’89
1987-1988 Thomas Ladd ’88
1986-1987 Adame Cooke ’87
1985-1986 J.J. Beene ’86
1984-1985 Randle Gladney ’85
1983-1984 Bryan Carmichael ’84
1982-1983 Anthony Phillips ’83
1981-1982 David Crabill ’82
1980-1981 Chris Russel ’81
1979-1980 Paul Steel ’80
1978-1979 Roosevelt Travis ’79
1977-1978 Kevin Burke ’77
1976-1977 Brad Keith ’76
1975-1976 Mike Ferriter ’75
1974-1975 Kelly Francis ’74
1973-1974 Jeff Walker ’73
1972-1973 Mark Morphy ’72
1971-1972 Ken Rich ’72
1970-1971 Joe Todd ’70
1969-1970 Robert Yung ’69
2023-2024 Grace Ishii ’25
2022-2023 Abby Yamashita ’23
2021-2022 Romi Fernandez-Riviello ’22
2020-2021 Anna Watson ’21
2019-2020 Lucy Lynch ’20
2018-2019 Hailey Fannin ’19
2017-2018 Hee So Kim ’19
2016-2017 Betty Ko ’17
2015-2016 Dominque Seva’aetasi ’16
2014-2015 Abby Robinson ’15 & Mady Washburn ’15
2013-2014 Cleone Abrams ’14
2012-2013 Nikki Marangoni-Simonsen ’13
2011-2012 Carolyn Bruckmann ’12
2010-2011 Logan Finnell ’11
2009-2010 Alisa Anderson ’10
2008-2009 Sarah Howard ’09
2007-2008 Nicole Sintetos ’08
2006-2007 Laura Pelsnik ’07
2005-2006 Molly Louis ’06
2004-2005 Anne Marie May ’05
2003-2004 Alison Rush ’04
2002-2003 Allison Rueckl ’03
2001-2002 Kim Earlandson ’02
2000-2001
1999-2000 Laura Wandke ’00
1998-1999 Zena Herman ’99
1997-1998 Laura Kent-Monning ’98
1996-1997 Desiree Evans-Claassen ’98
1995-1996 Elizabeth Lurie
1994-1995 Alison Biondi ’95
1993-1994 Rachel Maddux ’94
1992-1993 Carli Sumida ’94
1991-1992 Rachel Lippman
1990-1991 Lynn Selby ’91
1989-1990 Alyssa Dunn
1988-1989 Shannon Braden ’89
1987-1988 Clare Clarke ’88
1986-1987 Tressa Thompson ’87
1985-1986 Kim Huggins ’85
1984-1985 Chandra Thompson ’85
1983-1984 Anya Hankison ’85 & Megan Laurance ’85
1982-1983 Sally Russell ’83
1981-1982 Sally Russell ’83
1980-1981 Patty Lord ’81
1979-1980 Laurie Lash ’80
1978-1979 Mernita Branch ’80
1977-1978 Suzanne Shimek ’79

Gage Rankin French Athletic Achievement Award

The Gage Rankin French Athletic Achievement Award is presented annually by the Stevenson coaches to the athlete who plays sports for the thrill of competing and for the opportunity to build lasting friendships by joyfully dedicating time and commitment to their team while never looking for nor receiving glory, notoriety, personal gain, or special recognition.

2023-2024 Percy Xu ’24
2022-2023 Audon Forgus ’23
2021-2022 Gaby Perez ’22
2020-2021 Jackson Swette ’21 & Grace Baldridge ’21
2019-2020 Guido Davi ’20
2018-2019 Hans Xu ’19
2017-2018 Daniel Garrett ’18
2016-2017 Alex Eales ’17
2015-2016 Chris Archer ’16
2014-2015 Jeffrey Guenther ’15
2013-2014 Rebecca Corner ’14
2012-2013 Dani Marangoni-Simonsen ’13
2011-2012 Kirsi Myntti ’12
2010-2011 Michael Persall ’11
2009-2010 Maren Toor ’10